Aktualności

Ważne dla mieszkańców - spotkania informacyjne dotyczące kwestii projektowych budowy tramwaju do Mistrzejowic (KST IV)

jedynka na strone KST spo info 2 002spotkanie informacyjneulotka

Szanowni Państwo,

Zwracamy się z prośbą o opublikowanie poniższego komunikatu na obsługiwanych przez Państwa stronach internetowych. W załączeniu przekazujemy do użycia grafikę (ikonę wpisu i banner) oraz ulotkę informacyjną i plakat. 

Prosimy o pomoc w dotarciu do mieszkańców z informacją o spotkaniach dotyczących rejonu pomiędzy skrzyżowaniem ul. Meissnera z ul. Lema i ul. Mogilską a osiedlami przy pętli tramwajowej w Mistrzejowicach. Jeśli to możliwe, prosimy o przesłanie poniższego e-maila do mieszkańców.

Projekt linii tramwajowej do Mistrzejowic otrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (decyzja ZRID). Nowa ok. 4,5-kilometrowa linia tramwajowa powstanie w ramach IV etapu rozbudowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (KST). Zgodnie z obecnym harmonogramem prac, infrastruktura będzie gotowa z końcem 2025 roku.

Kwestie projektowe linii do Mistrzejowic nadal wymagają wyjaśnień, dlatego podjęto decyzję, że odbędzie się cykl spotkań z mieszkańcami. Pierwsze z nich zaplanowano na poniedziałek, 12 czerwca br. Będą one prowadzone w formule online.

Zgodnie z zapisami umowy, pomiędzy miastem a wykonawcą, plac budowy został oficjalnie przekazany partnerowi prywatnemu – generalnemu wykonawcy firmie Gülermak, w czwartek, 1 czerwca 2023 roku. Pierwsze prace przygotowawcze będą toczyć się w miejscach, które nie budzą wątpliwości wśród mieszkańców. Pozostałe obszary zostaną poddane dyskusji – w tym celu zorganizowanych zostanie z osobami zainteresowanymi pięć spotkań:

Wszystkie spotkania będą prowadzone w formule online. Każdy zainteresowany będzie mógł wziąć w nim udział za pomocą aplikacji zoom. Spotkania zostaną zorganizowane w godzinach popołudniowych, by ułatwić udział mieszkańcom. W spotkaniach wezmą udział przedstawiciele partnera prywatnego, przedstawiciele jednostek miejskich i spółek zaangażowanych w opracowanie dokumentacji projektowej.

Podczas moderowanych spotkań będzie można zadać pytania dot. poszczególnych rozwiązań projektowych, na które odpowiedzą autorzy projektu, ich rolą będzie również przyjęcie uwag, które będą mogły zostać uwzględnione na etapie projektu wykonawczego.

Spotkania będą okazją do zapoznania się z planowaną organizacją placu budowy oraz zmian w organizacji ruchu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańcom, już dziś możemy zadeklarować, że tego typu spotkania będą organizowane na etapie trwania robót.

Bieżące informacje na temat tramwaju do Mistrzejowic można śledzić na stronach: partnera prywatnego, konsorcjum PPP Solution Polska i Gülermack AGir Sanayi Insaat ve Taahhu https://www.tramwajdomistrzejowic.pl oraz podmiotu publicznego w tym przedsięwzięciu, jakim jest Zarządu Dróg Miasta Krakowa https://zdmk.krakow.pl

 

Załączniki:

ulotka

plakat

 

Centralna 53, 31-586 Kraków
tel. 12 616 70 00 centrala
tel. 12 616 75 55 dyspozytornia 24h
tel. 12 616 74 16 sekretariat
faks 12 616 74 17
www.zdmk.krakow.pl

ePUAP:/ZIKiT/SkrytkaESP

Kontakt

Spółdzielnia Mieszkaniowa "Mistrzejowice"

os. Tysiąclecia 42, 31-610 Kraków

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Nasz FanPage